Powtarzające się, swędząca, piekący wysypka u pacjenta przyjmującego beta-blokery

Powtarzające się, swędząca, piekący wysypka u pacjenta przyjmującego beta-blokeryPacjentka zgłosiła się do kliniki ze skargą na wysypka na całym ciele. Skarżyła się na silny świąd i pieczenie skóry.

Po sprawdzeniu karty medycznej okazało się, że ostatnia wizyta pacjenta w kliniki był kilka lat temu. Jak wielu pacjentów, była stracona dla kolejnych.

Pacjent miał w przeszłości raka skóry i łuszczyca. Poprzednie wizyty obejmowały sprawdzenie skóry, która była negatywna dla skóra nowotworu. Ponadto, podczas tej wizyty narzekała na wysypka na łokciach i kolanach. Ona stwierdziła, że wysypka przebiega bezobjawowo, ale jej się nie podoba, jak ona wygląda kliknij w artyul.

Próbowała różnych over-the-counter leki, w tym leki przeciwgrzybicze i 1% krem hydrokortyzon, i obawia się, że wysypka może być zaraźliwa. Pacjentka poinformowała, że ma łuszczycę i dali informacje na temat choroby.

Była dana aktualne (Clobex) 0.05% krem stosować dwa razy dziennie przez dwa tygodnie. Podczas kolejnej wizyty wysypka przeszła. Jej wyznaczyli krem клобетазол 0,05% dwa razy dziennie w weekendy i maść dwa razy dziennie w dni powszednie.

Pacjent nie zgłosił ból w stawach i nie wspomniał o żadnych dalszych problemów na prezentacji dwa lata temu. Podczas obecnej wizyty pacjentka stwierdziła, że nie miała żadnych problemów przez wiele lat, aż do dwóch miesięcy temu.

Dwa miesiące temu, wysypka zaczęła pojawiać się na nogach, rękach, brzuchu i plecach.

Dwa miesiące temu, wysypka zaczęła pojawiać się na nogach, rękach, brzuchu i plecach.Jej medyczna historia była znacząca dla nadciśnienia tętniczego, która była kontrolowana metoprolol, który jej dostawcą podstawowej opieki zdrowotnej (PCP) dał jej cztery miesiące temu.

Z powodu zaostrzenia trądziku pacjentkę przedstawili do szpitala pogotowie. Tutaj u niej rozpoznano zapalenie skóry, nieokreślone. Dali jej pakiet dawki prednizonu i powiedzieli śledzić jej PCP.

Na opakowaniu dawki wysypka poprawiła się w ciągu kilku tygodni. Pacjentka nie była w stanie śledzić ich PCP z powodu poprawy trądziku. Przez kilka dni po odstawieniu prednisone wysypka wróciła, tym razem kontynuuje rozprzestrzeniać się.

Następnie pacjentka zwróciła się o pomoc do swojego. U niej ponownie rozpoznano zapalenie skóry, nieokreślone. Jej terapeuta dał Klotrimazol krem bethamethazone pacjenta. Pacjent używał ten krem dwa razy dziennie, w ciągu trzech tygodni z minimalną poprawę. Będąc zdenerwowanym i w świetnej psychicznej niedopasowanie, pacjent w klinice dermatologii.

Badanie lekarskie

W klinice dermatologicznej, została zakończona pełne badanie skóry. Pacjentka była 46-letnią kobietą, bez widocznych cierpienia. Nie było zapalenia stawów, сосисочных palców lub zwiększenia stawów.

Na górnych i dolnych kończyn, tułowia, pośladków i pleców pacjenta oznaczone wiele gwałtownie разграниченные rumieniowe okrągłe plamy z вышележащей srebrzyste łuski.

Również była obecna wżery paznokci pacjenta. Wysypka odebrało pacjentów z twarzy, rąk i nóg. Pacjentka bardzo martwiłam się o aktualnym stanie swojej skóry.

Leczenie i wynik

Leczenie i wynikZ pacjentką skontaktowali się z , zatrzymał metoprolol i zastąpiły na innej klasy leków. Beta-blokery, jak wiadomo, powodują lub zwiększają łuszczyca i należy ich unikać u pacjentów z łuszczycą, gdy jest to w ogóle możliwe.

Pacjent zaczął regiony ultrafioletowe B (UVB) w gabinecie trzy razy w tygodniu. Jej też dał śmietanka triamcinolone 0.1% do wykorzystania na wysypki dwa razy dziennie przez 2 tygodnie.

Przez dwa tygodnie wysypka u pacjenta znacznie się poprawiła. Swędzenie i pieczenie ustało, i przez sześć tygodni wysypka u pacjentki przeszła, za wyjątkiem łokci i kolan z bardzo słabymi szczątkowym łysinek.

Fototerapia została przerwana, a pacjentka była w stanie utrzymać swój łuszczyca tylko na terapii miejscowej.