Muzyka pop- 3 duże rewolucje

Co zrobił rewolucję w muzyce pop? I kiedy muzyka pop odbywały się te rewolucji muzyka?Odpowiedzi na te pytania szukał grupę angielskich naukowców, który studiował naukowo gatunku w ciągu ostatnich 50 lat i okazało się, że były trzy rewolucji w stylu między 1960 i 1910.Naukowcy z uniwersytetów w Londynie, Królowej Marii i Imperial College, analizowane ponad 17 000 piosenek pop, pracujących na liście US Billboard Hot 100, w którym zebrane dzwonki najbardziej popularnych międzynarodowych.Studiował różne funkcje piosenki, jak harmonia akordów, i dźwięki muzyki. I po analizowali, jak zmieniły się z czasem.I ich wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym Royal Society Open Science.

muzyka pop

Popularność muzyki pop

Pierwszej rewolucji: 1964
Na początku lat 60-tych zaczynał się kurczyć obecność w utworach, tak zwanych, akordy siódmy dominant, obecnych w Jazz i Blues.I w 1964 roku, rok, który jest oznaczony tej pierwszej rewolucji, zidentyfikowane przez naukowców, było i wtedy, gdy miała miejsce “inwazji” grupy brytyjskich na arenie międzynarodowej.Zdaniem muzyka pop naukowców, jest to oznaczone pierwszej rewolucji w stylu w muzyce pop, rozumienie rewolucji jako okres zmian extremadamnete szybkie listy, więcej słuchał.Co brzmiało? Takie grupy, jak the Beatles i the Rolling Stones, wprowadzone do muzyki dźwięk rocker radykalnie nowego.Ta pierwsza rewolucja, doprowadził do wzrostu akordy, i w rosnącej “agresji” z gitarą i głosów, mniej delikatne, według badaczów.

Druga rewolucja: 1983
Były nowe technologie, syntezatory, sámplers i drum te, które doprowadziły do tej drugiej rewolucji stylistyka.I 1983 roku, w którym odbył się, jak ustalili naukowcy.Co brzmiało? Wykonawców jak Michael Jackson, The Police i Eurythmics czele listy w USA w tej drugiej epoki rewolucji.Sukces “Sweet dreams are made of this”, Eurythmics, brytyjski duet, składający się z Annie Lennox i Davida A. Stewarta, ukazał się w 1983 roku.Ciekawe, że tecnopop, co jest tak charakterystyczne dla lat 80-tych, mieszkali czasami Soul i styl, afro-doo-wop, Billy Joel, gdy padały takie tematy, jak “all night long” Lionel Richie, który obejmuje wpływ, podziwiając na funk.

Trzecia i “wielka” rewolucja: 1991
Od 1991 roku, wraz z pojawieniem się w handlowy muzyka rap, hip-hop i inne gatunki związane, to on wyznacza początek trzeciej rewolucji, zgodnie z wynikami badania.”Trzecia rewolucja-to więcej” – wyjaśnił bbc kierownik badań, Matthias Mauch, Queen Mary University of London.”To było bardzo jasne dla naszej analizy, bo patrząc na harmonię, rap i hip-hop nie używają dużo harmonii. Nacisk na dźwięk głosu i rytm”.”To była prawdziwa rewolucja: nagle można było mieć pop-piosenki bez harmonii”.Boom na hip-hop, był częściowo spowodowany popularnością programu MTV!MTV Rap. Tak, podkreślił, że akcent w postaci mowy, оживляли niektóre rytmy, funk lat 70-tych i zniknął gitary todopoderosas.Co brzmiało? Jako typowych przykładów 1991 roku naukowcy wskazują muzyka raper Busta Rhymes, Nas, Snoop Dogg.Odrzucał takie tematy, jak ten rap”, “Around the Way Girl”, LL Cool J, który był numer 9 na liście Billboard Hot 100 w 1991 roku.

1986 r., według badań w rok mniej różnych list sukcesu.Lub innymi słowy, bardziej nudne. Fakt, że naukowcy odnoszą się do popularyzacji armeński i sámplers.Był tam, kiedy triumfował “West End Girls” Pet Shop Boys i słuchaliśmy kilka dużych sukcesów, Janet Jackson.Co do muzyki rockowej, akumulatora oryginalnego tematu, 1981, “In the air tonight” Phil Collins został skopiowany, muzyka pop a następnie prawie wszystkie grupy rockowej tego czasu.